16 MEDALI JUDOKÓW Z HALINOWA – TURNIEJ W KOWALI

16 MEDALI JUDOKÓW Z HALINOWA NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU W KOWALI !!!!!


W sobotę 19 września w gminie Kowala odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W sportowych zmaganiach udział wzięło ponad 360 zawodników z całej Polski. Gościem specjalnym zawodów był mistrz olimpijski w judo pan Paweł Nastula, który bardzo chętnie pozował do zdjęć z zawodnikami , rozdawał autografy oraz dekorował najmłodszych uczestników turnieju. Był to kolejny udany start dla zawodników z Uczniowskiego Klubu Judo Halinów Team, którzy łącznie zdobyli aż 16 medali. Tak duża liczba medalowych pozycji zaowocowała tym, iż w łącznej klasyfikacji drużynowej Klub zajął drugą lokatę. Na szczególne wyróżnienie, swoją waleczną postawą, zasłużyła Nina Woźnicka, która oprócz tego, że zdecydowanie wygrała swoją kategorię wiekową, równie łatwo rozprawiła się
z zawodniczkami o dwa lata starszymi, przywożąc z zawodów dwa złote medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Tatiana Obal, Jakub Kuban, Sara Piotrkowicz i Michał Pietroń.

Drugie miejsca wywalczyli: Gabriela Bogdaniuk, Amelia Ptasińska, Igor Siadkowski, Gabriela Basiak, Anna Łukaszewicz, Dawid Siudek, Jakub Kobierski oraz Julia Kłusek.

Do medalowej kolekcji, brąz dołożyła Natalia Łukaszewicz oraz Dominik Zwolenik.

Na piątym miejscu zawody zakończył Szymon Łukaszewicz, Dominik Piotrkowicz i Antek Bogdaniuk.

Z kolei na siódmych lokatach zostali sklasyfikowani: Filip Jemioło, Michał Suchecki oraz Franciszek Bogdaniuk.

Już za tydzień kolejny start młodych judoków z Klubu Halinów Team. Tym razem podopieczni Bartłomieja Bogdaniuka i Marka Bielenia wezmą udział w największym turnieju w Europie – Warsaw Judo Open, który zostanie rozegrany w warszawskiej hali Torwar.

Skip to content