Podsumowanie projektu „Pływaj z Halinów Team” w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Partnera UKS „Halinów Team”

W 2022 r. UKS „Halinów Team” brał udział w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym Wzmocnij przez PSE i dzięki wsparciu PSE oraz zaangażowaniu własnych środków doposażył bezpłatną wypożyczalnię kajaków oraz zorganizował kilka spływów rodzinnych, a także wzięto udział w maratonie kajakowym „Dwie Rzeki”.

Poniżej przedstawiamy krótką relację z naszej dotychczasowej kajakowej działalności.

Maraton kajakowy „DWIE RZEKI” – 09.07.2022 r.

W sobotę 9 lipca odbył się maraton kajakowy „Dwie Rzeki” na rzekach Wisła i Narew. Na dwóch dystansach 47 km i 16 km. wzięły udział osoby związane z naszym Klubem. Na krótszym dystansie nasi klubowicze zajęli miejsca na podium. Impreza była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy.

Spływ kajakowy – rz. Dobrzyca – czerwiec 2022 r.

W czerwcu wybraliśmy się w piękne okolice Wałcza i spłynęliśmy rzeką o nazwie Dobrzyca. Spływ był 3 dniowy i wzięło w nim udział ok. 70 uczestników. Spaliśmy w namiotach na jednym z pól namiotowych w tym rejonie. Każdego dnia płynęliśmy inny odcinek rzeki, a wieczorami piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Był to spływ, w którym brały udział całe rodziny i była to dobra forma relaksu i odpoczynku.

Lipcowy spływ kajakowy – rz. Wkra.

W lipcu pływaliśmy nie tylko w maratonie „Dwie Rzeki”, ale także odbyliśmy niedzielny spływ rzeką Wkra ze Śniadówka do Modlina. Pogoda sprzyjała kajakowaniu i był to bardzo dobry czas na aktywny wypoczynek na rzece.

Sierpniowe spływy – Wisła i jez. Wągiel.

W sierpniu popływaliśmy troszkę Wisłą w Warszawie. Warszawa widziana z innej perspektywy, ciepła woda i duża frajda na falach, choć troszkę mało wody. Poza tym udało nam się „wyskoczyć” z kajakami nad jez. Wągiel, gdzie część z naszych klubowiczów spędzała obóz i kajaki były fajnym uzupełnieniem.

To były największe spływy kajakowe organizowane przez nasz Klub. Ponadto kilkadziesiąt osób bezpłatnie wypożyczało kajaki na indywidualne spływy. Nasze kajaki pływały także po Świdrze, Bzurze, Jez. Zegrzyńskim, Liwcu i Bugu.

Sezon kajakowy praktycznie zakończył się. Sprzęt już zabezpieczony czeka do następnego sezonu. Obserwujcie nasz Klub „Halinów Team”, bo poza zajęciami Judo i nauki pływania, będziemy organizować spływy kajakowe. Mamy nadzieję, że będziecie brać udział w naszych spływach i korzystać z naszych kajaków.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.halinowteam.pl

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nasz Partner Polskie Sieci Elektroenergetyczne i program „WzMOCnij swoje otoczenie”, dzięki któremu mogliśmy w tym roku dokupić kolejne kajaki do naszej wypożyczalni.

Wojciech Bogdaniuk

Prezes UKS „Halinów Team”

Skip to content